Сторінки

пʼятниця, 22 березня 2024 р.

Поезія – це завжди неповторність

 

Поезія – це завжди неповторність,
Якийсь безсмертний дотик до душі
Ліна КОСТЕНКО
До Всесвітнього Дня поезії в Іваничівському ліцеї №1 у 4-Б класі пройшло змагання знавців поетичного мистецтва.
21 березня працівники дитячої бібліотеки разом з учнями ліцею провели літературне змагання між трьома командами класу «Веселі каченята», з нагоди відзначення Всесвітнього дня поезії.
Команди змагалися у читанні скоромовок, визначали ритми у віршах, підбирали відповідні рими, грали у гру «Додай слово», декламували віршики мовою тваринок, де гравці з команди мали вгадати зміст вірша, працювали над «Буріме».
Члени журі,які були обрані на початку заходу, визначили місця трьом командам. В кінці конкурсу дітки з радістю проговорили мирилку, з якою були ознайомлені. Всі учасники дійства залишилися під хорошими враженнями та отримали нові знання і позитивні емоції.
Проведення такого конкурсу свідчить про те, що школярі люблять і хочуть приймати участь в різних літературних заходах. Адже, поезія збагачує наш внутрішній потенціал. І буде правильним згадувати про неї не тільки 21 березня, оскільки вірші спонукають мрії втілювати в реальність, забарвлюючи життя в насичений колір.











четвер, 21 березня 2024 р.

Виставка-фантазія "У світі казки чарівної"





 

Бібліотека відкриває двері в світі казки чарівної

«Якщо ви хочете, щоб ваші діти були розумними, читайте їм казки. Якщо ви хочете, щоб вони були ще розумніше, читайте їм більше казок»
Альберт Ейнштейн
Немає на світі людини, яку хоча б один раз в житті не зворушила до глибини душі чарівна казка. Немає дитяти, якого б не підкорила задушевністю і веселістю, наївністю і мудрістю народна казка.
Казки різних народів глибоко національні, хоча в багатьох зустрічаються одні і ті ж казкові сюжети. Ці твори є дивним символом єдності народів і їх духовного зв'язку. Народна казка – невичерпне джерело життєдайної мудрості, з якого письменники черпають натхнення.
Переконатися в цьому мали змогу учні 3-А класу Іваничівського ліцею №1, до яких дитяча бібліотека прийшла на гостину, щоб відзначити свято казки. Учні повністю занурились у прекрасний і чарівний світ казки. Вони захопливо слухали фрагменти казок, доповнюючи їх своїм змістом, а коли настав час розпізнати казкових героїв, діти показали себе справжніми знавцями ... Надзвичайно емоційно пройшов і перегляд улюбленого мультфільму. Діти отримали шалену купу позитивних емоцій.
Бібліотекарі, використовуючи казку, допомагають дітям розібратися у такому складному світі, зробити перші кроки до пізнання життя. До Всесвітнього дня казки зичимо батькам вірити у свою казку та огортати нею дітей. Читайте казки своїм дітям, даруйте їм частинку магії! А ми запрошуємо всіх поринути в таємничий та чарівний світ казки за допомогою виставки-фантазії «Бібліотека відкриває двері в світі казки чарівної».
 

 





понеділок, 11 березня 2024 р.

Душу й тіло ми положим за нашу свободу

 

Патріотична година «Історія створення державного гімну України»
Цьогоріч виповнюється 159 років з дня першого публічного виконання Державного Гімну
України. 10 березня - день становлення одного з головних символів нашої держави. Саме цього дня у 1865 році на роковинах Тараса Шевченка в польському місті Перемишль уперше прозвучав майбутній гімн України - твір композитора Михайла Вербицького на слова поета Павла Чубинського. Але сама історія гімну бере початок із 1862 року, адже саме тоді Павло Чубинський написав слова, які в подальшому були покладені на музику Михайла Вербицького.
“Душу й тіло ми положим за нашу свободу..” Так, Гімн України дуже символічний, має глибокий і пророчий сенс для нашого народу. Особливо сьогодні, коли українці, продовжують творити історію нашої незламності, ціною власних життів, виборюють нашу самобутність і волю.
Але допоки є Україна, один із головних символів нашої держави - звучатиме у кожному її куточку.
Зазначимо, що всі урочисті у нашій державі розпочинаються виконанням Державного Гімну України.
В дитячій бібліотеці селища Іваничі була проведена година спілкування з учнями ліцею №1 6А класу. Де діти дізналися дещо нове про створення одного із державних символів, закріпили свої знання що до патріотичності, переконалися у важливості гімну і його символізмі.
Адже коли звучить Гімн, ми всі єдині! А відтак жодному ворогу не вдасться зламати наш дух, знищити наш народ і нашу країну.
Слава Україні! Героям Слава!




 

Живе під сонцем любові Шевченкове слово

 

       У перші березневі дні ми знову згадуємо великого сина нашого народу - Тараса Шевченка.
«Живе під сонцем любові Шевченкове слово»
...Свою Україну любіть,
Любіть її… Во врем’я люте,
В останню тяжкую минуту
За неї Господа моліть.
(Т. Шевченко)

Цими словами звертався до своїх нащадків видатний син українського народу – Тарас Григорович Шевченко. У дитячій бібліотеці до 210 річниці від дня народження Тараса Григоровича Шевченка представлена книжкова поличка «Живе під сонцем любові Шевченкове слово».
Великий Кобзар заповідав нам любити свою Україну, свій народ, пам’ятати свою історію і берегти рідну мову. На якій представлені книги, котрі допоможуть доторкнутися до поезії Кобзаря. Життєдайна сила кобзаревого слова завжди надихала українців.
Для кожного з нас Тарас Шевченко означає так багато і він завжди з нами. Він невичерпний і нескінченний…
 

 

четвер, 7 березня 2024 р.

Свою Україну любіть.

 

В історії завжди залишаться імена, які з гордістю вимовляє людство. До них належить й ім'я великого українського поета Тараса Григоровича Шевченка. Весь свій могутній талант він присвятив служінню народові. І сьогодні, ми з гордістю згадуємо Великого Кобзаря.
Працівники дитячої бібліотеки завітали до Іваничівського ліцею № 2 для того, щоб разом з дітьми пригадати уже відомі та розповісти про маловідомі історичні факти біографії пророка українського народу. Навчально –пізнавальна гра " Усім відомий Тарас Шевченко " напередодні дня народження Шевченка зібрала учнів дев’ятого класу в єдину спільну команду аби створити свято і вшанувати спадщину улюбленого поета, показати свої знання та вміння. Нова креативна форма творчого спілкування підлітків була захопливою. Цікаві конкурси, вікторини, розгадування ребуса подарували молоді радість спілкування, сформували осмислене ставлення до творчості Тараса Шевченка, підсилили їхні знання про Кобзаря. Незвичайний формат дав змогу емоційно, щиро засвідчити повагу, шану Великому Тарасу, його поетичному слову, художньому генію, його непохитному заповіту: «Свою Україну любіть...»