Сторінки

пʼятниця, 6 грудня 2024 р.

День Святого Миколая

 

День Святого Миколая з нетерпінням чекають діти і дорослі. Адже всі люблять чудеса і вірять у казку.
Цієї днини Миколай - Чудотворець ближче до нас як ніколи! Сьогодні він почує і зрозуміє всі наші прохання і бажання …
Навіть дорослій людині іноді хочеться повернутися в дитинство і вірити у щось незвичайно чарівне. Цей день – прекрасний шанс запросити у свій дім казку і насолоджуватися нею разом з дітьми, а вони вміють це робити найкраще !
Така казка завітала і в Іваничівський ліцей №1 до учнів 2-А класу. Дітки з цікавістю послухали розповідь про Святого Миколая, пограли захоплюючі ігри, отримали солодощі, прохали Святого про настання миру і повернення любих татусів додому.
Ці хвилини радості подарували дітям працівники Іваничівської дитячої бібліотеки.










 

четвер, 21 листопада 2024 р.

Бабусю, розкажи мені про голодомор

 

Голод… Це страшне слово повертає нас у далекі 1932 – 1933 роки.
Жодні статистичні дані не скажуть скільки страждань, мук, сліз, невимовного болю, забраних життів в цьому слові.
Сьогодні нам важко повною мірою осягнути глибину трагедії, яку пережили наші співвітчизники у минулому столітті, зрозуміти весь масштаб тотального зла і злочину проти людяності, коли розстрілювали за п’ять колосків, виганяли на смерть запухлих від голоду дітей, забирали у селян останнє, доводили їх до відчаю, смерті, коли країну, яка здавна славиться своєю родючою землею і працьовитим народом, перетворили на суцільну братську могилу безвинних жертв штучного голоду.
Тому до цієї дати працівники дитячої бібліотеки організували і провели годину пам’яті з




переглядом документального фільму : "Бабусю, розкажи мені про голодомор"Також для користувачів було представлено книжково – ілюстративну викладку "Такого небо ще не бачило" . Всі відвідувачі зупинялися біля неї, переглядали, ділилися думками…
Нехай у кожній душі залишиться маленький вогник запаленої на вікні свічки пам’яті, як спомин про тих, хто помер страшною голодною смертю. Пам’ятаймо нашу історію, всі її сторінки …

середа, 20 листопада 2024 р.

20 листопада — Всесвітній день дитини.

 

20 листопада — Всесвітній день дитини.
Офіційно це свято з'явилося в 1954 році завдяки відповідному рішенню Генеральної Асамблеї ООН, яка звернула увагу всього людства на необхідність досягнення взаєморозуміння з дітьми та забезпечення сприятливих умов для їх життя.
Майже афоризмом стали слова «Без свят не буває дитинства!». Свята духовно збагачують дитину, розширюють її знання про навколишній світ, допомагають відновлювати старі й добрі традиції, об’єднують і спонукають до творчості.
Тому з 18 по 20 листопада працівники Іваничівської дитячої бібліотеки провели ряд заходів зі своїми користувачами.
Їх мета полягала в тому, щоб сприяти формуванню правової культури школярів через ознайомлення з правами та свободами, викладеними в Конвенції про права дитини та прищепити усвідомлення того, що немає прав без обов’язків, а обов’язків – без прав.
18 листопада з вихованцями спортивної школи (тренер-викладач Жовнірук Ігор Степанович) була проведена бесіда «Важливість спорту в житті дитини».
В ліцеї №2 ім. Юрія Лелюкова проведено бесіду соціальним педагогом Семенюк Людмилою Іванівною та бібліотекарем Чернетою Вікторією Валеріївною з учнями початкових класів на тему: «Світ без насильства».
20 листопада до нас завітали здобувачі освіти 6-А класу Івничівського ліцею №1 на годину - спілкування «Дітям світу – сонце й мир».
Для всіх користувачів дитячої бібліотеки представлена книжкова виставка «Веселкова країна дитинства».
Діти – це квіти нашого життя! І це не просто гарна фраза. Діти – це найголовніший скарб нашого суспільства. І від того, як ми їх виховуємо, які зерна добра, справедливості, мужності ми в них закладемо, залежить не тільки майбутнє нашої країни, а й майбутнє всього нашого світу.












понеділок, 11 листопада 2024 р.

Вітаємо!

 

Вітаємо!


В обласному поетичному онлайн-конкурсі «Ода рідному слову» серед читачів-учнів 1-9 класів, який проводився Волинською обласною бібліотекою для дітей за підтримки Департаменту культури, молоді та спорту Волинської обласної державної адміністрації взяли участь 107 учасників з різних куточків Волинської області. Серед них і наша користувачка Марина Кравець, котра здобула 2-ге призове місце серед читачів, які є учнями молодших класів.
Учасниця майстерно продекламувала вірш Володимира Сіренка «Ми Українці».
Переможницю відзначено грамотою Департаменту культури, молоді та спорту Волинської обласної державної адміністрації та подарунком.
Вітаємо з перемогою! Нехай цей конкурс стане ще одним доказом твоїх талантів і здібностей!

неділя, 27 жовтня 2024 р.

Наша мова –калинова

 

27 жовтня ми вшановуємо пам'ять святого Преподобного Нестора-Літописця – основоположника письмової української мови і цього ж дня ми святкуємо День української писемності та мови. Сьогодні, в кінці третього року повномасштабної агресії росії проти України , роль української мови надзвичайно зросла. Українська мова стала мовою свободи і демократичних цінностей,
мовою боротьби за нашу незалежність. Співуча, мелодійна, барвиста, чарівна, неповторна українська мова є найсильнішою зброєю інформаційного фронту.
Традиційно, до відзначення Дня української писемності та мови, у нашій дитячій бібліотеці селища Іваничі бібліотекарями Багнюк Л.О та Чернетою В.В. оформлено книжкову виставку «Наша мова –калинова». На виставці представлені підручники та посібники з української мови, словники , у яких висвітлюється історія народження та розвитку однієї з наймилозвучніших мов світу – української мови.


пʼятниця, 25 жовтня 2024 р.

Мовний батл

 

Мовний батл
Вже другий рік поспіль День української писемності та мови святкується 27 жовтня, а саме у День народження Нестора Літописця. З цієї нагоди бібліотекарки Іваничівської дитячої бібліотеки провели у місцевому ліцеї №1 з учнями 4-А класу гру-змагання «Мовний батл» і перегляд цікавої презентації про мову, її виникнення , про життєвий шлях Нестора Літописця.
Діти із задоволенням брали участь у заході: складали віршики, вгадували казки, продовжували прислів’я та приказки, пояснювали значення фразеологізмів…
Нація жива – поки жива мова!
 








 

понеділок, 30 вересня 2024 р.

БІБЛІОТЕКА – красиве і вічне!

 

Наприкінці вересня осінь дарує нам золото листопаду, різнобарв’я жоржин і своє неповторне свято – Всеукраїнський день бібліотек, яке відзначається в Україні 30 вересня уже двадцять років. З нагоди професійного свята в нашій бібліотеці було проведено День відкритих дверей під назвою «Чарівна магія книги». Бібліотечні працівники вітали перехожих, розповідали про своє свято, про послуги(цифрові), які надає бібліотека і про важливість книги - читання в житті людини.
Родзинкою свята була «Бібліотечна Фея», яка з приємністю зустрічала, як зовсім юних так і дорослих читачів бібліотеки. Старші відвідувачі мали можливість зробити фото з улюбленою книгою, а малеча залюбки грала в рухливі ігри разом з Феєю. Також неабияке задоволення дітям принесло знайомство з новими книгами.
З вдячністю і посмішками в цей святковий день наші користуівчі покидали стіни книгозбірні, дякуючи і бажаючи працівникам різних гараздів!
БІБЛІОТЕКА – красиве і вічне!









пʼятниця, 27 вересня 2024 р.

До Дня Покрови Пресвятої Богородиці, Дня українського козацтва та Дня захисника Україн

 


З 27 вересня по 5 жовтня пропонуємо відвідати в Іваничівській дитячій бібліотеці книжкову виставку - шану "Зростаймо мужніми: від козаків до кіборгів".
1 жовтня маємо 3 важливих для українців свята - Покрови Пресвятої Богородиці (покровительки славного військ козацького, День українського козацтва та День захисника України.
Захист своєї Батьківщини від ворогів - свята справа для кожної людини. Вона вимагає сміливості, честі, відваги, дуже часто величезної самопожертви і колосальної самовіддачі.
Доньки і сини України, що боронять нашу землю сьогодні - дійсно справжні нащадки козаків, це наша віра, гордість і приклад мужності, хоробрості, величі духу, совісті, патріотизму.
Цей день є справді всенародним святом, бо захисники України є учасниками національно - визвольних рухів ХХ століття, хто боронив рідну землю під час Другої світової війни, учасники Революції Гідності, добровольці та військові, волонтери, діти і дорослі - всі ті, хто в різний спосіб наближають перемогу.